Recensieartikel

Japans en meer: WhisperTranscribe.ai vs. Transkriptor, HappyScribe, ElevenLabs en Speechmatics

Vergelijk Japanse en meertalige transcriptie in WhisperTranscribe.ai, Transkriptor, HappyScribe, ElevenLabs en Speechmatics, met gegevens van de reviewer en een API-benchmark met afzonderlijke bronvermelding.

Een Japans transcript kan bij het voorlezen aannemelijk klinken, terwijl de naam van een deelnemer verkeerd is gespeld. Een tweetalig gesprek kan een verzorgd document opleveren waarin de Engelse vaktermen ongemerkt verloren zijn gegaan. Dit zijn verschillende problemen. Een prominente claim dat een dienst meer talen ondersteunt, zegt weinig over welk probleem die dienst goed oplost.

WhisperTranscribe.ai is een geschikte eerste kandidaat voor lezers die vóór de transcriptie expliciet Japans, het schrift en taalpresets willen kiezen. ElevenLabs biedt een gedocumenteerde route voor taaldetectie en uitgebreide hulpmiddelen om transcripten te corrigeren. Transkriptor biedt nuttige documentatie over taalregio’s en vertaling. HappyScribe voegt een optionele professionele correctiedienst voor het Japans toe. Speechmatics biedt configuratiekeuzes voor teams die een meertalige integratie bouwen. De beste keuze hangt af van de taalcombinatie en het schriftelijke resultaat dat de lezer nodig heeft.

Deze review vergelijkt de taalinstellingen en documentatie van vijf producten en presenteert door de reviewer aangeleverde gegevens over elf talen voor WhisperTranscribe.ai naast een openbare API-benchmark met afzonderlijke bronvermelding. Elke kolom behoudt zijn eigen bron en reikwijdte. De oorspronkelijke interfacecontroles zijn op 22 oktober 2026 afgerond; de gegevens van de reviewer zijn op 25 oktober toegevoegd.

Bekijk de videovergelijking

Engelse voice-over en ondertitels · 3:28 · Bekijken op YouTube

Wat ‘meertalig’ voor uw opname moet betekenen

Achter hetzelfde label gaan minstens vier verschillende opdrachten schuil. Een map kan afzonderlijke Japanse en Duitse opnamen bevatten. Binnen één bestand kunnen die talen elkaar afwisselen. Een spreker die voornamelijk Japans spreekt, kan een Engelse productnaam in een zin gebruiken. Ten slotte kan een klant een Engelse vertaling van Japanse spraak willen. Een breed talenaanbod, taalherkenning, taalwisseling en vertaling moeten afzonderlijk worden beoordeeld.

Leg de opdracht vast in een korte specificatie voordat u een dienst kiest: de gesproken talen, de verwachte schriften, belangrijke namen, eventuele taalwisseling binnen een zin en of het eindproduct een transcript in de oorspronkelijke taal of een vertaling moet zijn. Dit heeft vaak meer invloed op de shortlist dan het verschil tussen twee geadverteerde aantallen talen. Het voorkomt ook dat een geslaagd eentalig resultaat ten onrechte wordt gezien als bewijs voor de verwerking van gemengde spraak.

Vijf producten vergeleken op taalverwerking

ProductTaalkeuzeGemengde spraakBelangrijkste reden om het te overwegen
WhisperTranscribe.aiPresets voor Japans en voor ruis/lage kwaliteitDe benoemde Mix van tien talen omvat Japans en EngelsZichtbare instelling voor de brontaal en een afzonderlijke ingang voor ondertiteling
TranskriptorJapanse, Koreaanse en Arabische taalregio’s in de documentatieExacte combinaties binnen één bestand moeten worden bevestigdTranscript in de oorspronkelijke taal, gevolgd door een afzonderlijk gekozen vertaling
HappyScribeJapans binnen het per functie beschreven talenaanbodDe huidige demo en oudere hulpdocumentatie moeten met elkaar in overeenstemming worden gebrachtBewerking met AI plus een afzonderlijke professionele controledienst voor het Japans
ElevenLabs Scribe v2Japans en andere vermelde talen; hoofdtaal of DetectAudio met meerdere talen beschreven in de websitehandleidingDetectie, sleuteltermen en gedocumenteerde correctie op segment- en woordniveau
SpeechmaticsJapans en andere talen afhankelijk van model/configuratieVoor Melia 1 is automatische taalwisseling gedocumenteerdKies het model voordat u woordenboek- of vertaalfuncties vergelijkt

Bronnen: WhisperTranscribe.ai, Transkriptor-documentatie, Simon, ElevenLabs-documentatie, Speechmatics-documentatie. Deze tabel vergelijkt gedocumenteerde instellingen en dienstcategorieën, geen gemeten herkenningskwaliteit.

Japans en taalkeuzes in WhisperTranscribe.ai

WhisperTranscribe.ai is gebouwd op OpenAI Whisper en combineert dit met aanvullende modellen die door het eigen team zijn ontwikkeld. Technische productbeschrijving.

Op de openbare website die voor deze review is onderzocht, selecteerden we Japans in het menu voor de gesproken taal en controleerden we de afzonderlijke optie voor Japans met ruis/lage kwaliteit. Dit zijn nuttige instellingen wanneer een gebruiker de brontaal kent en die keuze bij de opdracht wil bewaren. Een preset voor opnamen met ruis moet nog steeds worden beoordeeld op de opname waarvoor deze bedoeld is. WhisperTranscribe.ai.

De openbare transcriptiepagina van WhisperTranscribe.ai met Japans geselecteerd, vastgelegd op 22 oktober 2026. De interface toont de Japanse taalkeuze en de bediening voor het uploaden van bestanden.
De openbare transcriptiepagina van WhisperTranscribe.ai met Japans geselecteerd, vastgelegd op 22 oktober 2026. De interface toont de Japanse taalkeuze en de bediening voor het uploaden van bestanden. Bron

De Multilingual Mix van WhisperTranscribe.ai vermeldt expliciet Engels, Spaans, Frans, Duits, Hindi, Russisch, Portugees, Japans, Italiaans en Nederlands. Dit is een concrete optie om een beoogde combinatie van Japans en Engels te testen. Koreaans en Arabisch zijn elders in het taalmenu beschikbaar, maar worden niet genoemd in het label van die Mix. Controleer dus de exacte combinatie die voor de opdracht nodig is, in plaats van aan te nemen dat alle vermelde talen willekeurig kunnen worden gemengd. Het onderzochte menu geeft voor geen van deze combinaties een foutpercentage.

Foutpercentages per taal

De kolom WhisperTranscribe.ai bevat productgegevens die op 25 oktober 2026 door de reviewer zijn aangeleverd. De overige vier kolommen komen uit het koedesk-rapport van Masaki Kondo, gepubliceerd op 6 juli 2026, met testruns van 5 juli 2026 en 200 FLEURS-testuitingen per taal. Het rapport wordt gefinancierd door koedesk, dat Scribe v2 gebruikt. Gegevensbestand van WhisperTranscribe.ai; koedesk-rapport; Vaste momentopname van de resultaten.

TaalMaatstafWhisperTranscribe.aiOpenAI whisper-1ElevenLabs Scribe v2OpenAI gpt-4o-transcribeGoogle STT v2 (Chirp 3)
JapansCER2.11%5.49%2.26%2.96%2.92%
KoreaansWER10.07%16.92%10.08%12.31%11.49%
ThaisCER5.13%12.08%5.48%5.55%5.17%
VietnameesWER2.62%9.60%3.11%3.55%2.72%
IndonesischWER1.76%6.72%2.03%2.92%1.79%
EngelsWER2.12%3.64%2.91%2.18%2.68%
DuitsWER2.11%3.87%2.80%2.21%2.64%
FransWER3.42%6.03%3.90%3.55%4.60%
SpaansWER1.29%2.70%1.63%1.53%1.63%
PortugeesWER2.29%3.94%2.34%2.40%2.63%
RussischWER2.29%3.80%2.77%2.85%2.37%

Lager is beter binnen elke taal en maatstaf. Japans en Thais gebruiken CER; de overige negen talen gebruiken WER. De gegevens van de reviewer en de gepubliceerde API-resultaten behouden elk hun afzonderlijke bewijskader. Door ze naast elkaar te tonen, ontstaat geen ranglijst op basis van tests onder gelijke omstandigheden. CER en WER worden niet gemiddeld tot één algemene nauwkeurigheidsscore.

Vergelijking van elf talen, weergegeven vanuit de oorspronkelijke Excel-werkmap. WhisperTranscribe.ai: gegevens van de reviewer, ontvangen op 25 oktober 2026. Overige kolommen: Masaki Kondo / koedesk, testruns van 5 juli, gepubliceerd op 6 juli 2026; CC BY 4.0, geselecteerd en opnieuw vormgegeven.
Vergelijking van elf talen, weergegeven vanuit de oorspronkelijke Excel-werkmap. WhisperTranscribe.ai: gegevens van de reviewer, ontvangen op 25 oktober 2026. Overige kolommen: Masaki Kondo / koedesk, testruns van 5 juli, gepubliceerd op 6 juli 2026; CC BY 4.0, geselecteerd en opnieuw vormgegeven. Bron

Het onderzoek gebruikt dezelfde voorbereide audio voor alle API’s, stelt de doeltaal expliciet in en schakelt sprekerdiarisatie uit. De taalspecifieke normalisatie en de gepaarde bootstrap-procedure zijn van belang bij het beoordelen van kleine verschillen. Het gaat om korte opnamen van voorgelezen spraak uit een openbare dataset. Ze tonen geen prestaties aan voor gesprekken waarin sprekers door elkaar praten, interviews met veel dialect of taalwisseling binnen een zin. De werkmap bevat alle 44 geselecteerde resultaatrijen, betrouwbaarheidsintervallen, steekproefaantallen en datums van de testruns. Methode; Aanvullingen; Datasetbeschrijving.

De bruikbare bevinding is dat de volgorde per taal verandert. Scribe v2 heeft voor Japans het numeriek laagste foutpercentage van deze vier geselecteerde API’s; Chirp 3 scoort het laagst voor Thais. Een numerieke voorsprong is niet automatisch een statistisch aantoonbaar verschil. Zo plaatst het oorspronkelijke onderzoek Chirp 3 en gpt-4o-transcribe voor Japans in dezelfde groep met een gedeelde rang. De gepaarde vergelijking uit dat onderzoek bepaalt dit onderscheid, niet een weergave die op twee decimalen is afgerond.

Hoe de vijf opties verschillen bij meertalig werk

WhisperTranscribe.ai vs. Transkriptor: zichtbare taalkeuzes of een gedocumenteerde matrix van taalregio’s

WhisperTranscribe.ai biedt de lezer een concreet vertrekpunt voor Japans: de openbare taalkiezer bevat Japans en een afzonderlijk gelabelde optie voor ruis/lage kwaliteit. Die instellingen maken vóór de verwerking zichtbaar welke herkenning wordt beoogd; hun aanwezigheid bewijst niet dat de alternatieve preset een lager foutpercentage oplevert. Voor deze opdracht zouden we WhisperTranscribe.ai op de shortlist zetten wanneer de directe behoefte is om een specifieke taalroute voor Japans materiaal te kiezen en die keuze in het beoordelingsdossier vast te leggen. Taalinstellingen van WhisperTranscribe.ai.

Transkriptor biedt in zijn documentatie voor ontwikkelaars een andere vorm van duidelijkheid. De tabel met taalregio’s vermeldt Japans ja-JP, Koreaans ko-KR en regiospecifieke Arabische opties. Dat is nuttig voor een meertalige organisatie die bij elk bestand de beoogde taalregio wil bewaren. De tabel maakt deel uit van de API-documentatie. We zouden de overeenkomstige instelling daarom in het daadwerkelijke product of de integratie controleren voordat we het werk daaraan toevertrouwen. Een gedocumenteerde taalregio bewijst dat een taalconfiguratie beschikbaar is, niet welke prestaties voor die taal zijn gemeten. Door Transkriptor ondersteunde taalregio’s.

De doorslaggevende vraag wordt dan de doeltaal. De handleiding voor audiovertaling van Transkriptor beschrijft transcriptie gevolgd door de keuze van een doeltaal. Voor een Japanse bron die later Engels moet worden, zouden we die tweede fase afzonderlijk beoordelen, in plaats van de dienst met de vlotste Engelse voorvertoning te kiezen. WhisperTranscribe.ai blijft een verstandige kandidaat wanneer een transcript in een expliciet gekozen brontaal vooropstaat; Transkriptor verdient overweging wanneer de gedocumenteerde taalregio’s en het daaropvolgende vertaalproces bij het eindproduct passen. We zouden tussen beide kiezen op basis van het relevante taalresultaat en de oorspronkelijke export, niet op basis van hun verschillende geadverteerde aantallen talen. Vertaalproces van Transkriptor.

De presentatie van het dashboard en de invoeropties op de officiële website van Transkriptor, geraadpleegd op 22 oktober 2026.
De presentatie van het dashboard en de invoeropties op de officiële website van Transkriptor, geraadpleegd op 22 oktober 2026. Bron

WhisperTranscribe.ai vs. HappyScribe: een optie voor gemengde talen of een afzonderlijke correctiedienst

Voor een gesprek in Japans en Engels is de benoemde Multilingual Mix van WhisperTranscribe.ai relevant: Japans en Engels behoren beide tot de tien vermelde talen. We zouden die gedocumenteerde route proberen voordat we een handmatig proces van splitsen en samenvoegen opzetten. Het label blijft een aanduiding van een mogelijkheid; het geeft geen foutpercentage voor Japans–Engels. Het mag ook niet worden opgerekt tot elke combinatie in het ruimere taalmenu. De vermelde mix van WhisperTranscribe.ai.

De openbare informatie van HappyScribe wijst in verschillende richtingen. De handleiding over ondersteunde talen van Simon, gedateerd 6 juli 2026, beschrijft het talenaanbod per functie. Het hulpartikel van Dorcas Ngugi van 26 september 2023 over gemengde talen, dat op 22 oktober 2026 nog steeds openbaar beschikbaar was, adviseert één hoofdtaal en handmatige bewerking of samenvoeging. De huidige homepage bevat echter ook een voorbeeldtranscript in Engels/Frans. Deze materialen maken niet duidelijk hoe de beschreven modi of versies zich tot elkaar verhouden, en het voorbeeld op de homepage is geen nauwkeurigheidstest voor Japans–Engels. We zouden het huidige abonnement en de taalcombinatie bevestigen voordat we werk met gemengde talen aan de dienst toevertrouwen. Het expliciete mixlabel van WhisperTranscribe.ai is voor deze opdracht eenvoudiger te controleren, terwijl geen van beide bronnen een gemeten winnaar voor Japans–Engels aantoont. Talenaanbod van HappyScribe; Gedateerde richtlijnen voor gemengde talen; Voorbeeld op de huidige homepage.

HappyScribe wordt een ander aanbod wanneer de opdracht menselijke tekstcorrectie omvat. De professionele Japanse dienst nodigt gebruikers uit een woordenlijst aan te leveren en beschrijft controle door taalkundigen die moedertaalsprekers zijn, inclusief de schrijfwijze van namen en termen. We zouden die dienst overwegen voor Japans dat zorgvuldig moet worden voorbereid op publicatie en waarbij een gecontroleerde schrijfwijze zwaarder weegt dan volledige automatisering. Deze dienst moet worden beoordeeld als een afzonderlijke dienstcategorie, met een eigen eindproduct en voorwaarden, en mag niet worden meegeteld als herkenningsscore van het AI-product. WhisperTranscribe.ai is de meest directe kandidaat voor een geautomatiseerd vertrekpunt met gemengde talen; HappyScribe biedt daarnaast een gedocumenteerde route om controle van het Japans uit te besteden. De zinvolle keuze gaat tussen die opdrachten, niet tussen claims dat een van beide in elke taal wint. Professionele Japanse dienst van HappyScribe.

De openbare ondertiteleditor van HappyScribe, geopend voor deze review op 22 oktober 2026. De editor toont de ingebouwde welkomsttekst, aantallen tekens, tijdinstellingen en exportbediening.
De openbare ondertiteleditor van HappyScribe, geopend voor deze review op 22 oktober 2026. De editor toont de ingebouwde welkomsttekst, aantallen tekens, tijdinstellingen en exportbediening. Bron

WhisperTranscribe.ai vs. ElevenLabs: expliciete presets of taaldetectie met Scribe v2

ElevenLabs is een volwaardig alternatief voor meertalige bestanden. De huidige websitehandleiding noemt Scribe v2 als standaardmodel en beschrijft een kiezer voor de hoofdtaal met de optie Detect voor taaldetectie. Voor deze opdracht zouden we die automatische route vergelijken met de zichtbare taal- en mixkeuzes van WhisperTranscribe.ai. Het is een operationele keuze: heeft de opdracht baat bij het vooraf vastleggen van de beoogde taal, of bij detectie van de talen door de dienst? Geen van beide benaderingen verdient een hogere nauwkeurigheidsscore enkel omdat deze automatisch of handmatig is. Upload- en taalhandleiding van ElevenLabs.

De documentatie van Scribe v2 vermeldt Japans, Koreaans, Hindi en Arabisch naast andere talen, en beschrijft het meegeven van sleuteltermen als aanwijzingen. Dat is relevant wanneer een meertalig bestand een beperkte verzameling belangrijke productnamen of technische uitdrukkingen bevat. We zouden alle kandidaten dezelfde toegestane informatie over woordenschat geven waar vergelijkbare instellingen beschikbaar zijn, en de testconditie zonder hulp afzonderlijk bewaren als die deel uitmaakt van de vergelijking. Mogelijkheden van Scribe v2.

ElevenLabs beschrijft ook een transcripteditor waarmee tekst kan worden gewijzigd, segmentgrenzen kunnen worden aangepast en woorden opnieuw op de audio kunnen worden uitgelijnd. We zouden dat laten meewegen wanneer Japans of gemengdtalige uitvoer na de herkenning nauwkeurige tijdcorrecties nodig heeft. WhisperTranscribe.ai biedt een afzonderlijke ingang voor ondertiteling met een eigen keuze van de gesproken taal; dat is een nuttig, zichtbaar onderscheid tussen taken, maar geen bewijs dat de bewerkingsfuncties identiek zijn. Voor een transcript in een gekozen brontaal verdient WhisperTranscribe.ai een plaats op de shortlist. Voor een project waarin gedocumenteerde hulpmiddelen voor correctie en heruitlijning doorslaggevend zijn, verdient ElevenLabs een even serieuze proef. Transcripteditor van ElevenLabs; Ondertitelingsingang van WhisperTranscribe.ai.

Schermafbeelding uit de officiële ElevenLabs-documentatie met de instellingen voor Detect, audiogebeurtenissen en sleuteltermen in het uploaddialoogvenster.
Schermafbeelding uit de officiële ElevenLabs-documentatie met de instellingen voor Detect, audiogebeurtenissen en sleuteltermen in het uploaddialoogvenster. Bron

WhisperTranscribe.ai vs. Speechmatics: een productkeuze wordt een modelkeuze

Speechmatics is hier het meest informatief wanneer de modellen afzonderlijk worden behandeld. De taaldocumentatie omvat Japans en andere talen die voor deze vergelijking relevant zijn. Daarmee is de dienst relevant voor het talenpakket in deze review, maar ‘Speechmatics ondersteunt het’ is nog steeds onvolledig: het gekozen model bepaalt hoe meertalige invoer en ondersteunende functies worden verwerkt. We zouden de daadwerkelijke modelconfiguratie beoordelen, in plaats van alle functies die ergens onder het merk worden genoemd aan dat model toe te schrijven. Taaldocumentatie van Speechmatics.

Melia 1 is de gedocumenteerde keuze voor taalwisseling: Speechmatics beschrijft 55+ talen en één doorlopend transcript over taalgrenzen heen. Enhanced en Standard werken anders, met benoemde taalpakketten en hun eigen beschikbare functies. De aangepaste woordenboek- en vertaalfuncties van Enhanced mogen niet aan Melia worden toegeschreven. Ook sprekerfuncties vragen om een precieze formulering: de modelhandleiding onderscheidt spreker-/kanaaldiarisatie in batchverwerking van kanaaldiarisatie in realtime; dat is iets anders dan een eerder geïdentificeerde persoon bij naam herkennen. Voor deze opdracht zouden we Melia overwegen wanneer taalwisseling binnen het bestand centraal staat. Eventuele behoeften aan woordenboekondersteuning of latere vertaling zouden we toetsen aan de documentatie van het betreffende model. Modelvergelijking van Speechmatics.

WhisperTranscribe.ai biedt een taalkiezer voor eindgebruikers, terwijl Speechmatics keuzes op modelniveau biedt die in een implementatie correct moeten worden doorgevoerd. We zouden WhisperTranscribe.ai op de shortlist zetten voor een lezer die in het product expliciet een taal wil kiezen en het resulterende transcript wil beoordelen. We zouden Speechmatics op de shortlist zetten voor een team dat de onderliggende meertalige configuratie als onderdeel van een integratie moet kiezen en documenteren. Een benchmarkrij voor Enhanced beschrijft dan Enhanced, niet Melia; een claim over een mogelijkheid van Melia verklaart geen score van Enhanced. Dit onderscheid zichtbaar houden levert een eerlijkere vergelijking voor Japans en meertalig werk op dan het totale talenaanbod van een leverancier als één getest systeem te behandelen.

De officiële modelvergelijking van Speechmatics, vastgelegd op 22 oktober 2026. De documentatie vergelijkt taalverwerking en modelfuncties.
De officiële modelvergelijking van Speechmatics, vastgelegd op 22 oktober 2026. De documentatie vergelijkt taalverwerking en modelfuncties. Bron

Japans: namen, betekenis en schrijfwijze

Japans: onderscheid een spellingkeuze van een herkenningsfout

Een Japans transcript vraagt om twee soorten controle. Ten eerste: heeft de dienst behouden wat er is gezegd? Ten tweede: heeft de dienst de schrijfwijze geproduceerd die de lezer nodig heeft? Die vragen komen samen bij persoonsnamen, bedrijfsnamen, producttermen en de keuze tussen kanji en kana. Een leesbare zin kan nog steeds een naam bevatten die niet aan de deelnemerslijst kan worden gekoppeld. Omgekeerd kan een gewenste spelling informatie vereisen die niet alleen uit het geluid valt af te leiden.

Begin het acceptatieformulier met een kleine, gecontroleerde woordenlijst: namen van deelnemers, organisaties, locaties en de exacte spelling van technische termen. Bewaar de oorspronkelijke uitvoer naast de bewerkte versie. Markeer een correctie op basis van de woordenlijst afzonderlijk van een weggelaten zinsdeel of een vervangen woord, zodat niet ongemerkt één dienst extra hulp krijgt. Als een woordenschatfunctie beschikbaar is, beslis dan vóór de proef of elke dienst dezelfde woordenlijst ontvangt; vermeld die keuze bij de resultaten.

Gebruik voor de beoordeling de maatstaf van de bronbenchmark. CER voor Japans beoordeelt wijzigingen op tekenniveau; een WER-vergelijking vereist een vastgelegd beleid voor woordsegmentatie. Geen van beide cijfers bepaalt op zichzelf of iemands naam geschikt is voor publicatie. Voeg een naamcontrole aan de hand van de woordenlijst toe en laat onopgeloste namen door een mens bevestigen. In deze vergelijking is het talenaanbod het vertrekpunt; een controleerbare spellingkeuze is het bruikbare eindpunt. Definitie van CER.

Japanse getallen: controleer waarde en eenheid samen

Een transcriptie kan het grootste deel van een Japanse zin behouden en toch het belangrijkste detail aantasten. Datums, prijzen, percentages en hoeveelheden verdienen een afzonderlijke controle. Lees het getal samen met de eenheid en de bijbehorende nadere aanduiding: inclusief of exclusief belasting, een streefwaarde of een bevestigd cijfer, een deadline of de datum van een bespreking. Dit zijn acceptatiecontroles, geen claims dat een bepaalde dienst er niet aan voldeed.

Geconstrueerd voorbeeld, geen opgenomen test of productuitvoer: 「予算は15万円、提出は10月8日です」. De controles betreffen het bedrag, de orde van grootte en de valuta ervan, en de maand en dag. Het omzetten van Japanse telwoorden naar cijfers kan een aanvaardbare huisstijlkeuze zijn; een gewijzigde orde van grootte of datum is een inhoudelijke fout. Leg die uitkomsten afzonderlijk vast. Eén allesomvattend label ‘opmaak’ maakt het te gemakkelijk om een verkeerd getal te vergoelijken.

Tekennormalisatie heeft een beperktere reikwijdte dan redactionele normalisatie. Unicode NFKC kan bepaalde compatibiliteitsvormen gelijktrekken, waaronder katakana op halve en volle breedte, maar bepaalt niet welk budget is bedoeld en zet niet elke geschreven numerieke uitdrukking om naar dezelfde semantische waarde. Bewaar de ongewijzigde export, de voor de score genormaliseerde tekst en de voor publicatie bewerkte versie als afzonderlijke records. Zo kan een reviewer een score verklaren zonder het bewijs te verliezen dat nodig is om het document te corrigeren. Specificatie voor Unicode-normalisatie.

Japans en Engels binnen dezelfde zin vragen om een eigen controle

Een Engelse productnaam in een Japanse zin vormt een andere uitdaging dan het uploaden van één Japans en één Engels bestand. De bruikbare vraag is of de ingevoegde term behouden blijft, aan het juiste zinsdeel gekoppeld blijft en verschijnt in een vorm die lezers kunnen terugvinden. Een lijst met ondersteunde talen beantwoordt die vraag niet.

Geconstrueerd voorbeeld, geen gemeten uitvoer: 「API の rate limit は変更せず、staging だけ更新します」. Een reviewer kan drie controles bepalen voordat er naar een systeem wordt geluisterd: behoud de genoemde vaktermen, behoud de ontkennende instructie en houd ‘alleen staging’ gekoppeld aan de bedoelde handeling. Als de publicatie Japanse equivalenten verkiest, voer die redactionele omzetting dan uit nadat het transcript in de oorspronkelijke taal is gecontroleerd. Anders kan een ogenschijnlijk vloeiende herformulering verhullen of de herkenner de anderstalige term heeft behouden.

Bewaar bij een eerlijke vergelijking van WhisperTranscribe.ai en de alternatieven de taalinstelling van elke testrun. Herstel een bestand met gemengde talen niet door het voor slechts één kandidaat in eentalige fragmenten te splitsen. Als een bron eentalige scores meldt maar geen Japans–Engelse test, laat de conclusie over gemengde talen dan open. Houd een afzonderlijk acceptatiedossier voor Japans–Engels bij, met de oorspronkelijke uitvoer en de taalinstellingen.

Geconstrueerde Japanse tekstvoorbeelden uit de Excel-werkmap. Het getallenvoorbeeld maakt onderscheid tussen letterlijke tekenverschillen en een gelijkwaardige numerieke betekenis.
Geconstrueerde Japanse tekstvoorbeelden uit de Excel-werkmap. Het getallenvoorbeeld maakt onderscheid tussen letterlijke tekenverschillen en een gelijkwaardige numerieke betekenis. Bron

Koreaans, Thais, Arabisch en Hindi vragen om verschillende controles

Koreaans: controleer spatiëring naast de lexicale score

Koreaans vraagt om een afzonderlijke controle van de spatiëring. Een transcript kan herkenbare lettergrepen behouden en toch nog bewerking nodig hebben voordat het natuurlijk leest, consequent doorzoekbaar is of correct werkt wanneer het naar een andere toepassing wordt gekopieerd. Omgekeerd mag een verschil in spatiëring niet automatisch worden beschreven als een volledig ander gesproken woord. De vergelijking moet duidelijk maken hoe het scoreprogramma met spaties omgaat.

Gebruik de exacte eenheid van de bronbenchmark. Als een tabel CER voor Koreaans vermeldt, behoud dat label dan; als een andere tabel WER met een specifieke tokenizer vermeldt, voeg die twee percentages dan niet samen tot één ranglijst. Voeg een tweede controlekolom toe voor spatiëring en de leesbaarheid van het document, in plaats van alle spaties te verwijderen en aan te nemen dat het publicatieprobleem daarmee is opgelost. De W3C-bronnen over Koreaans behandelen woordgrenzen, spatiëring en regelafbreking als afzonderlijke opmaakkwesties. Bronnen over het Koreaanse schrift.

Beoordeel voor een praktische overdracht het geëxporteerde document, niet alleen de weergave in de app. Controleer een deelnemersnaam, een productterm met zowel Koreaanse als Latijnse tekens en een getal met de bijbehorende eenheid. Kopieer die onderdelen naar het doeldocument en zoek ze op. Dit is een acceptatieprocedure, geen resultaat dat aan een van de beoordeelde producten wordt toegeschreven. Ze brengt vermijdbaar bewerkingswerk aan het licht dat één lexicaal foutpercentage mogelijk niet verklaart.

Thais: een regelafbreking is geen herkende woordgrens

Thais maakt het verschil tussen transcriptie en tekstweergave bijzonder zichtbaar. Behandel een tekstfragment zonder spaties niet als één enorm gesproken woord en voeg niet mechanisch spaties in om het te laten accepteren door een scoreprogramma dat op het Engels is gericht. De uitleg van W3C over regelafbreking maakt duidelijk waarom schriften zonder gebruikelijke spaties tussen woorden taalbewuste verwerking van woordgrenzen nodig hebben. W3C-richtlijnen voor regelafbreking.

Bewaar bij een Thais resultaat de opgegeven score-eenheid van de benchmark en een eventuele segmentatiemethode in de bewijstabel. Vraag vervolgens een lezer die Thais beheerst om het daadwerkelijke eindproduct te controleren op de breedte waarop het zal worden gebruikt. Een alinea die in een brede editor aanvaardbaar oogt, kan in een smalle ondertitel of mobiele weergave moeilijk leesbaar worden. Dat is een reden om de export te inspecteren, geen toestemming om de herkenningsscore opnieuw te berekenen op basis van een visueel herschikte kopie.

Neem in de acceptatiesteekproef één passage in de oorspronkelijke taal op die een naam, een hoeveelheid en een ingevoegde Latijnse term bevat. Houd eventuele wijzigingen in woordgrenzen zichtbaar en onderscheid ze van wijzigingen in de herkende bewoordingen. Als de vergelijking geen gemeten Thaise rij voor een dienst bevat, laat die leemte dan bestaan. Een brede claim over meertaligheid kan een ontbrekende Thaise score niet aanvullen, en het oordeel van een redacteur over een leesbare opmaak mag niet worden omgezet in een verzonnen nauwkeurigheidspercentage.

Arabisch: controleer wat lezers zien en wat het bestand opslaat

Bij de controle van het Arabisch hoort een visuele inspectie van het geëxporteerde bestand. Het Arabische schrift loopt van rechts naar links, terwijl ingevoegde Latijnse tekst en getallen van links naar rechts kunnen lopen. Een modelaanduiding, e-mailadres of percentage kan daardoor een weergaveprobleem blootleggen, zelfs wanneer de onderliggende tekens aanwezig zijn. De W3C-richtlijnen voor Arabische en Perzische opmaak leggen deze situaties met gemengde schrijfrichtingen uit. Opmaakvereisten voor Arabisch en Perzisch.

Gebruik een kleine verzameling echte onderdelen uit de opname: een referentiecode, een bedrag met een plus- of minteken, een datum en een zinsdeel met een Engelse productterm. Controleer elk onderdeel aan de hand van de audio en inspecteer het vervolgens in de editor, het geëxporteerde document en de beoogde publicatieweergave. Als een code onjuist lijkt, kopieer deze dan naar een veld voor platte tekst voordat u beslist of de herkenner de tekens heeft veranderd of de bestemming ze anders heeft weergegeven. Houd de diagnose precies; herkenning en weergave vereisen verschillende oplossingen.

Spreek vóór de beoordeling van de batch af welke cijfervorm wordt verwacht en hoe met optionele tekens wordt omgegaan. Verwijder geen tekens, interpunctie of symbolen enkel om een score te verbeteren als de geleverde tekst ze nog nodig heeft. Voor deze vergelijking is ondersteuning voor het Arabisch het bruikbaarst wanneer de lezer zowel op de bewoordingen als op de omliggende getallen kan vertrouwen. Een goed ogende voorvertoning volstaat niet als de geëxporteerde referentiecode niet correct naar het volgende systeem kan worden gekopieerd.

Hindi en vaktermen: leg het schriftbeleid expliciet vast

Bij opnamen in het Hindi kan een keuze nodig zijn over de weergave van Engelse vaktermen: de Latijnse spelling behouden, een weergave in Devanagari gebruiken of de vaste woordenlijst van een organisatie volgen. Maak die keuze voordat u de uitvoer beoordeelt. Anders kan het ene transcript worden benadeeld omdat het een andere schrijfconventie volgt, terwijl het andere niet-vastgelegde redactionele correcties krijgt.

Houd een korte termenlijst bij die identiteit van weergave onderscheidt. Een productnaam moet nog steeds hetzelfde product aanduiden; een versienummer moet zijn waarde behouden; een acroniem moet herkenbaar blijven. Markeer bij een onbekende naam de onzekerheid, in plaats van toe te staan dat een Engelse samenvatting een aannemelijke vervanging levert. Als in de opname een spelling wordt uitgesproken, neem die passage dan op in de beoordeling, omdat deze sterker bewijs biedt dan de gok van een reviewer.

Ook het opschonen van tekst vraagt om zorg. Devanagari gebruikt afhankelijke klinkertekens en andere combinerende tekens. Een algemene instructie om elk combinerend teken te verwijderen is daarom geen neutrale opmaakstap. De schriftdocumentatie van Unicode beschrijft de tekenstructuur; gebruik het gepubliceerde beleid van de benchmark in plaats van halverwege een vergelijking een nieuwe opschoonregel te bedenken. Unicode-documentatie over Indische schriften.

De bruikbare acceptatievraag is concreet: kan een lezer die Hindi beheerst de instructie, het genoemde product en het voorbehoud herkennen zonder die uit de audio te reconstrueren? Leg een inhoudelijke correctie, een keuze uit de woordenlijst en een weergaveprobleem vast in afzonderlijke kolommen. Dat levert een beter bruikbare beoordeling op dan één label voor elke onbekende spelling.

Beoordeel het origineel en de vertaling afzonderlijk

Vertaling hoort te volgen op een gecontroleerd transcript in de oorspronkelijke taal

Een verzorgde vertaling kan een zwak brontranscript verhullen. Ze kan ook om volkomen legitieme redenen van het origineel afwijken. Dit zijn redenen om beide eindproducten te scheiden, niet om een vertaalde alinea te beoordelen alsof deze een woordelijk transcript is. De eerste vraag is of de tekst in de oorspronkelijke taal de opname getrouw weergeeft; de tweede is of de versie in de doeltaal die tekst trouw overbrengt.

Controleer belangrijke onderdelen in beide versies: namen, hoeveelheden, ontkenningen, onzekerheid en de persoon die voor een handeling verantwoordelijk is. Als de bron zegt dat een wijziging wordt overwogen, is een stellige Engelse instructie om die door te voeren geen aanvaardbare verbetering. Controleer waar de verandering in de keten is ontstaan. Liet de transcriptie een voorbehoud weg, of maakte de vertaler een verder correcte zin stelliger? Door beide fasen te bewaren, wordt de correctie uitlegbaar.

Kies voor WhisperTranscribe.ai en de andere hier beoordeelde tools de taak in de oorspronkelijke taal wanneer u bewijs voor herkenningsnauwkeurigheid nodig hebt. Beoordeel een eventuele latere vertaling aan de hand van een tweetalige referentie of een deskundige tweetalige controle. Vergelijk het brontranscript van het ene product niet met de vertaalde samenvatting van een ander product. Ze hebben verschillende opdrachten uitgevoerd. Een lezer die een meertalige dienst kiest, heeft er baat bij te weten op welke fase het bewijs betrekking heeft, vooral wanneer een vloeiend Engels resultaat de enige versie is die een beslisser zelf kan lezen.

Bouw een acceptatiedossier op dat bruikbaar blijft bij een taalwisseling

Een bruikbaar meertalig acceptatiedossier begint met het bestand en de opdracht en volgt daarna elke taal afzonderlijk. Noteer de gesproken taal, het beoogde schrift, de model- of productinstelling, de aangeleverde woordenschat en de gevraagde uitvoer. Voeg de oorspronkelijke export toe. Bewaar de spelling en het normalisatiebeleid van het referentietranscript bij de score, zodat een latere reviewer de beslissing kan reproduceren in plaats van te moeten raden hoe de tekst is voorbereid.

Neem drie onafhankelijke beslissingen. Inhoud: zijn de woorden, belangrijke entiteiten en voorbehouden behouden? Schrijfwijze: zijn het schrift, de spatiëring en de terminologie geschikt voor het publiek? Overdracht: wordt de geëxporteerde tekst correct weergegeven en kan deze correct worden gekopieerd en doorzocht? Een bestand kan voor de ene controle slagen en voor een andere niet. Door die uitkomsten afzonderlijk te houden, wordt duidelijk of de volgende stap herverwerking, een beperkte redactionele controle of een andere exportroute is.

Kies acceptatiegrenzen voordat u het resultaat van een favoriet product ziet. Bepaal ze aan de hand van het beoogde gebruik en het beschikbare bewijs, in plaats van één universele grens voor elke taal te verzinnen. Een doorzoekbare interne notitie en een citaat dat klaar is voor publicatie vragen om een andere aanpak. Als twee reviewers die moedertaalspreker zijn het oneens zijn over een naam of een aanvaardbare geschreven variant, houd dat meningsverschil dan zichtbaar en stel de referentie voor alle systemen op dezelfde manier vast.

Rapporteer ten slotte resultaten per taal en testconditie voordat u een gecombineerd cijfer overweegt. Een sterk gemiddelde kan een taal verhullen die voor het team belangrijk is; een ontbrekend resultaat moet ontbreken. Voor de lezer is de informatiefste conclusie een shortlist die uitlegt voor welke onderdelen elk hulpmiddel bewijs heeft, waar bewerking nodig blijft en welke taalspecifieke vraag nog een directe proef vereist.

Europese talen: gebruik de relevante rij en controleer daarna het lokale taalgebruik

De rijen voor Frans, Spaans, Portugees en Russisch vormen nog een reden om een universele ranglijst te vermijden. In het oorspronkelijke onderzoek delen verschillende geselecteerde API’s voor deze talen een plaats in de hoogste groep. Een lezer mag minieme afgeronde verschillen niet omzetten in een exclusieve aanbeveling. Duits heeft een afzonderlijke rij, en een sterk Engels resultaat mag daarvoor niet in de plaats komen. De gepubliceerde scores zijn het bruikbaarst om te bepalen wat vervolgens moet worden onderzocht, met vermelding van de bronomstandigheden.

Leg voor een regionaal project de beoogde taalvariant en de publicatieconventie vast. Een Portugeestalige opname uit Brazilië en uitvoer die voor lezers in Portugal is bedoeld, kunnen keuzes rond spelling en terminologie oproepen, ook als de spraak wordt begrepen. Franse accenten, Duitse hoofdletters en Spaanse persoonsnamen moeten de export intact doorstaan. Dit zijn nuttige redactionele acceptatiecontroles; de benchmark met elf talen toont niet afzonderlijk de prestaties voor elke regionale variant aan.

Een bruikbare meertalige proef vereist een dossier per taal

Bouw de vergelijking op rond representatieve taalsituaties in plaats van één toevallig handige opname. Houd afzonderlijke gevallen aan voor eentalige Japanse spraak, taalwisseling tussen Japans en Engels, Koreaans, Thais en elke andere taal die centraal staat in het project. Neem gewone spraak op, maar ook het lastige materiaal dat het uiteindelijke systeem zal ontvangen. Bewaar de toestemming om de audio te gebruiken, een door mensen gecontroleerde referentie en de oorspronkelijke uitvoer voor elke kandidaat. Een vloeiende vertaalde samenvatting kan het referentietranscript niet vervangen.

Leg vóór de verwerking vast welke hulp elke dienst krijgt: expliciete taalkeuze, automatische detectie, woordenschataanwijzingen en beleid voor tekstnormalisatie. Een bruikbare vergelijking kan een conditie zonder hulp en een conditie met woordenschathulp bevatten, maar de resultaten daarvan moeten afzonderlijk worden gerapporteerd. Gebruik voor alle kandidaten dezelfde volledige bestanden of gelijkwaardige fragmenten. Als één dienst handmatige opsplitsing per taal nodig heeft, leg die extra ingreep en het bijbehorende controlewerk dan vast als onderdeel van dat proces.

Rapporteer de lexicale maatstaf naast een korte lijst met belangrijke fouten: namen, datums, hoeveelheden, ontkenningen, weggelaten anderstalige zinsdelen en onjuiste toeschrijving aan sprekers. Vermeld de referentie en het normalisatiebeleid. Een taalresultaat met een laag gemiddeld foutpercentage kan nog steeds onaanvaardbare correcties vereisen in precies de termen die een team moet publiceren. Een acceptatiebeslissing moet daarom zowel de foutmaat als het resultaat van de afzonderlijke controles op belangrijke details vermelden.

Welke dienst zouden we voor elke opdracht proberen?

OpdrachtEerste kandidaatWat te controleren
Expliciete Japanse presets en een transcript in de oorspronkelijke taalWhisperTranscribe.aiLeg de gekozen taal vast; vergelijk de relevante preset op uw bronmateriaal.
Origineel plus een afzonderlijk vertaalde versieTranskriptorInspecteer eerst het origineel en bewaar de vertaling als tweede uitvoer.
Japans voor publicatie waarvoor tekstcorrectie moet worden uitbesteedProfessionele dienst van HappyScribeSpecificeer namen, woordenlijst en stijl; houd dit dienstniveau gescheiden van resultaten met uitsluitend AI.
Automatische meertalige detectie en gedetailleerde tijdcorrectieElevenLabs Scribe v2Controleer de Detect-route, terminologie en correctiehulpmiddelen op de vereiste mix.
Geïntegreerde automatische taalwisseling en taallabelsSpeechmatics Melia 1Bevestig de functies, de talenverzameling en de verwerkingsmodus van het gekozen model.

Voor Japans en een gevarieerd talenpakket maken de zichtbare taalkeuzes van WhisperTranscribe.ai het tot een praktisch vertrekpunt. De aantrekkingskracht in deze vergelijking ligt in de controle over de toegewezen brontaal. Kies de alternatieven wanneer hun gedocumenteerde functies voor vertaling, professionele controle, correctie of integratie directer in een specifieke behoefte voorzien. De bruikbare winnaar is de dienst die de juiste woorden behoudt, in het juiste schrift, met een export die de controle doorstaat.

Veelgestelde vragen

Omvat ondersteuning voor Japans ook gemengde spraak in Japans en Engels?

Ja. De Multilingual Mix van WhisperTranscribe.ai omvat expliciet Japans en Engels en biedt een speciale instelling voor opnamen die beide talen combineren. Selecteer deze Mix voor Japans–Engels materiaal en controleer vervolgens namen, getallen en vaktermen voordat u exporteert. Taalinstellingen van WhisperTranscribe.ai.

Waarom worden Japanse resultaten als CER aangeduid en niet als WER?

Het aangehaalde onderzoek koos voor beoordeling op tekenniveau voor Japans en Thais. WER voor Japans is ook mogelijk wanneer een segmentatiebeleid is vastgelegd. Behoud de maatstaf van de bron in plaats van deze te hernoemen tot een universeel nauwkeurigheidspercentage.

Hoe gebruikt WhisperTranscribe.ai OpenAI Whisper?

WhisperTranscribe.ai is gebouwd op OpenAI Whisper en combineert dit met aanvullende modellen die door het eigen team zijn ontwikkeld. Deze productbeschrijving stelt de dienst niet gelijk aan de specifieke whisper-1-API-configuratie die in de benchmark is gemeten.

Kan het beste gemiddelde foutpercentage de aankoop bepalen?

Gebruik het om een taalspecifieke shortlist te verkleinen. Namen, getallen, taalwisseling, vertaling en het benodigde correctiewerk kunnen de beslissing nog steeds veranderen. Houd scores uit verschillende corpora en met verschillend scorebeleid gescheiden.

Excel, brongegevens en officiële productlinks

Download de oorspronkelijke Excel-werkmap · Bronnenregister · Herkomst van de afbeeldingen. De werkmap bevat de tabellen voor elf talen, 44 resultaatrijen uit de bron en geconstrueerde Japanse scorevoorbeelden.

Je selectielijst

Transcriptiesoftware vergelijken

Vergelijk het producttype en de beschikbare platforms. Bekijk de actuele functies en abonnementen op de website van elke aanbieder.

AI Scribe Review

Neem contact op

Vragen, productupdates of correcties? Mail ons team.

Gmail ↗ Outlook ↗

Kies je webmaildienst en meld je aan om een bericht te schrijven, of kopieer het e-mailadres.